ZÁŽITKOVÝ KREATIVNÍ WORKSHOP

Celodenní (9 – 18h)

Včetně dezertu domácí výroby a kávy 😉

Kdy:

15. 10. 2022

Během workshopu budeme pracovat ve dvou paralelních skupinách po max. 6 účastnících (celková kapacita 12 osob).

Dílna probíhá v ateliéru na adrese:  Tábor, Bydlinského 2474. (Sraz v 9:00 na parkovišti mezi střední školou a firmou Elektroprof).

MODROTISK (KYANOTYPIE) A PEROKRESBA 

Během workshopu vás seznámíme s technikou Modrotisku (kyanotypie) a provedeme všemi jejími fázemi – od vytváření digitálního negativu přes míchání směsi nebo osvit až po tónování fotografie/obrazu. Téma bude na vás (můžete vyzkoušet portrét, krajinu či abstrakci) a hotovou práci si ihned po skončení dílny odnesete.

Další výtvarnou technikou bude perokresba, která je vhodná jak pro úplné začátečníky, tak pro pokročilé. Kreslit budeme zátiší připravené na místě a dle vašeho zájmu bude možné připravit si nejprve i akvarelový podklad.

VÍCE O KYANOTYPII: 

Modrotisk nebo železitý tisk, je historická fotografická technika z roku 1842, která využívá fotocitlivosti železitých solí. Poskytuje výrazně modré obrazy. Díky UV záření se částečně redukují železité ionty na ionty železnaté. Vzniká z toho obraz, který je charakteristický svou modrou barvou – světlocitlivá emulze je nanášena na bavlněný papír, na který je umístěn negativ nebo přímo objekt a poté exponován na světle. Tyto obrazy se vyznačují vysokou trvanlivostí, předčí klasické fotografie a každý tisk je v podstatě originál.

Na místě budou k dispozici: výtvarné potřeby; akvarelové papíry a papíry na kyanotypii, digitální negativy k zapůjčení, potřebná chemie a další pomůcky.

Co si přinést s sebou: ochranné rukavice; výtvarné desky A3; doporučujeme pracovní košili; kdo chce, může (ale nemusí!) si přinést vlastní notebook s Photoshopem.

Těšíme se na vás, společný čas i zážitek z tvorby!

Upozornění: Kurz modrotisku není vhodný pro malé děti. Účast dětí od cca 10 let možná pouze v případě osobní účasti rodinného zástupce.

Pro další informace nebo dotazy na plánované termíny nám neváhejte zavolat, popřípadě napsat.

INFORMACE A OBJEDNÁVKY KURZŮ A DÁRKOVÝCH POUKAZŮ na tel. 602 934 547 nebo 728 935 578
Email: mirot@centrum.cz, nadamikova@seznam.cz

nebo

GALERIE

Termíny vypisujeme podle dohody.

LEKTORKY

Miroslava Trusková 

Facebook@FotoMT

Web: www.truskova.eu 

Tel.: 728 935 578

E-mail: mirot@centrum.cz

Naďa Míková

Facebook@nadamikovaobrazematextem

Tel.: 602 934 547,

E-mail: nadamikova@seznam.cz